Co wpływa na popularność programów lojalnościowych? Poznaj zalety wdrożenia ich także w Twoim biznesie.

Czas czytania: około 4 minuty

Co wpływa na popularność programów lojalnościowych? Poznaj zalety wdrożenia ich także w Twoim biznesie.

Jeśli bacznie obserwujesz konkurencje, czerpiesz wiedzę ze swoich doświadczeń jako konsument, sprawdzasz trendy rynkowe – z pewnością widzisz, że programy lojalnościowe cieszą się nieustającym powodzeniem i są wdrażane przez większe, jak i mniejsze marki. Wiedząc o tym, pewnie zastanawiasz się, co wpływa na ich popularność i jakie może to mieć przełożenie na prowadzoną przez Ciebie firmę? Poznaj zalety wprowadzenia tego typu mechanizmów w Twoim biznesie, niezależnie czy działasz w segmencie B2B, czy B2C. 

Relacja, w której zyskują dwie strony

Nie bez powodu artykuł dotyczący korzyści płynących ze wdrożenia programu lojalnościowego zaczynamy od opisu relacji, w której zyskuje każda ze stron. To właśnie budowanie więzi z klientem jest podstawą, a jednocześnie największym atutem tego typu programów. Dlaczego? 

Tylko tworząc prawdziwą relację, masz szansę zyskać prawdziwie oddanego klienta, który chętnie korzysta z Twoich produktów lub usług, nawet gdy posiada łatwy dostęp do oferty konkurencji. Niejednokrotnie – stanie się także ambasadorem Twojego brandu, polecającym go kolejnym osobom. Tutaj korzyść jest widoczna na pierwszy rzut oka. 
Kolejnym z atutów, wpływającym na popularność programów lojalnościowych jest możliwość podtrzymywania i wzmacniania nawiązanych już więzi. Kierowanie zróżnicowanej komunikacji do wybranej, wyróżnionej grupy klientów, to jedna z najważniejszych możliwości, wykorzystywanych przez użytkowników tego typu rozwiązań.

Nie bez powodu wspomnieliśmy także o obustronnych korzyściach. Klient, w ramach wybranego programu otrzymuje przecież nagrody – w formie, którą wcześniej ustalasz, przekazując założenia uczestnictwa. Mogą to być rzeczy wymienialne za punkty, ale też atrakcyjne rabaty. Ich zaoferowanie powoduje, że wyróżniasz się na tle konkurencji, która także może mieć atrakcyjne produkty lub usługi. Gwarantując wartość dodaną, w prosty sposób pokazujesz klientom, że bliskie relacje z Twoją firmą są po prostu dobrym wyjściem, na którym realnie skorzystają.

Zalety wdrożenia programu lojalnościowego w Twojej firmie – dostęp do danych o klientach. 

Wspomniane relacje, to punkt wyjścia dla rozmyślania o programach lojalnościowych. Jednak ich plusów jest o wiele więcej. Jednym z nich jest możliwość analityki i dostęp do lepszych danych o Twoich klientach. Tworząc rozwiązania szyte na miarę Twojego biznesu, nie tylko próbujesz porozumieć się z określoną grupą, ale zyskujesz na jej podstawie rzetelne dane. Dowiadujesz się, kto realnie jest klientem twojej firmy, jak reaguje na proponowane mu okazje. Możesz zadać kolejne pytania. Czy chętnie korzysta z udostępnianych opcji? Jakie usługi uważa za atrakcyjne? Każda z odpowiedzi to istotna dawka danych, która może być punktem wyjścia do przemyślenia dalszych działań. Bazowanie na analizach daje także możliwość weryfikacji dotychczasowych założeń. To z pewnością ogromny atut prowadzenia programu lojalnościowego. 

Łatwa komunikacja – kolejna zaleta programu lojalnościowego

Decydując się na wdrożenie programu lojalnościowego dla Twojej firmy, stawiasz także na łatwiejszą i mniej skomplikowaną ścieżkę komunikacji z klientem. Systemy takie jak ten, oferowany przez Spartavity ułatwiają Ci szereg działań związanych z marketingiem. Masz także szansę kierować swój przekaz do najbardziej lojalnej grupy. To otwiera pole do różnych zabiegów, testów i wspomnianej już wcześniej weryfikacji działań. 

Możliwość skorzystania z pomocy ekspertów – ostatni atut wdrożenia programu lojalnościowego

Wdrożenie programu lojalnościowego może także strać się ważnym momentem dla rozwoju całego Twojego biznesu. Decydując się bowiem na jego przygotowanie, warto skorzystać z usługi dopasowania go na miarę. O tym dlaczego tak ważny jest konsulting i co może realnie dać Twojej firmie, pisaliśmy w poprzednim artykule. Co ważne – cały proces zaczyna się od analizy.

Spojrzenie z zewnątrz, poparte latami doświadczenia, jakie posiada Spartavity w różnych branżach to doskonała okazja, by skonfrontować pewne przekonania o biznesie, sprawdzić założenia, którymi dotychczas się kierowałeś. Dzięki konsultacji być może dostrzeżesz dziedziny, które warto poprawić, jak i te, w których prowadzona przez Ciebie firma wyróżnia się pozytywnie.
 
Nie pozostań w tyle

Jak widzisz, na popularność programów lojalnościowych wpływa szereg czynników. Umożliwiają one łatwy kontakt z klientem, pozwalają na wyróżnienie się na tle konkurencji. Dostarczają możliwość analizy dany i kontaktu z ekspertami. Nie pozostawaj w tyle za innymi firmami z branży. A jeśli zdecydujesz się na wdrożenie, skorzystaj z pomocy ekspertów Spartavity. 

  • Autor: Spartavity
  • Data wpisu: 22 marca 2021

Gotowy na wdrożenie własnego
systemu lojalnościowego?

Skontaktuj się z nami

Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

Zamów darmową demonstrację produktu