Karty podarunkowe w branżach B2B i B2C – dowiedz się, czy sprawdzą się w Twoim biznesie

Czas czytania: około 3 minuty

Karty podarunkowe w branżach B2B i B2C – dowiedz się, czy sprawdzą się w Twoim biznesie

Karty podarunkowe, to rozwiązanie wybierane przez wiele punktów sprzedaży i firm usługowych. Ich popularność wynika z szerokich możliwości zastosowania, łatwego wykorzystania w różnych sytuacjach i dodatkowo – wygody, jaką oferują klientowi. Jeśli zastanawiasz się, czy wprowadzić je także w Twojej firmie, przeczytaj nasz artykuł. Znajdziesz w nim informacje o scenariuszach, w których wdrożenie gift cards może przynieść najwięcej korzyści, zarówno w biznesach B2B jak i B2C.

Gift cards w biznesie B2C – jakie korzyści daje wykorzystanie kart podarunkowych

Karty podarunkowe w biznesie B2C mogą mieć różne zastosowanie. Przede wszystkim jednak są one dodatkowym produktem dostępnym dla klientów. A w wielu wypadkach, świetną alternatywą dla zakupu konkretnego przedmiotu czy usługi jako prezentu. W tej sytuacji często karta spełnia dodatkową rolę. Dzięki niej nowy klient ma okazję zapoznać się z ofertą Twojej firmy. 

To niejedyny przypadek, w którym gift cards stają się narzędziem budowania wizerunku marki. Czy posiadasz biznesowych partnerów? Zadbaj, by wydawali oni karty podarunkowe, które można wykorzystać w Twojej firmie. W ramach współpracy możesz zyskać szerokie grono nowych odbiorców. Dodatkowa możliwość, którą warto rozpatrzeć to dodawanie kart podarunkowych do materiałów reklamowych, czy oferowanie jej jako nagrody w konkursach, loteriach i innych zabawach. Potencjalny nowy klient ma szansę poznać Twoją firmę, a ponieważ już na starcie otrzymuje korzyść, będzie bardziej chętny do skorzystania z jej oferty. W wielu wypadkach wyda także więcej niż zostało to przewidziane w limicie gift cards. 

Karty podarunkowe, to także dobra alternatywa dla rabatów lub zwrotów pieniędzy. W pierwszym wypadku możesz je dołożyć, jako zachętę do kolejnych zakupów. Nawet niewielka kwota może okazać się dobrym motywatorem, który będzie przyciągał do Twojej marki. W drugim scenariuszu klient otrzymuje swój zwrot w postaci karty, na której znajduje się określona kwota. W efekcie, w Twojej firmie zostaje zatrzymana gotówka, a sam odbiorca ma zasłużoną rekompensatę.

Czy karty podarunkowe sprawdzą się w biznesach B2B?

Patrząc na te przykłady, można dostrzec, jak wiele możliwości dają karty umiejętnie wykorzystanie w biznesie B2C. Jednak i w przypadku biznesów B2B mają one swoje zastosowanie. To wygodna forma, pozwalająca na rozliczenie się z kontrahentami w nieco innym modelu niż tradycyjny.

Rozwiązania są dwa – pierwszych z nich jest płatność określonej kwoty przez Twojego partnera biznesowego na starcie wybranego okresu współpracy. Dzięki temu jego pracownicy zyskują karty z konkretną pulą środków do wydania. Całość jest łatwa w monitorowaniu, a Ty zyskujesz pewność co do tego, że środki nie zostaną wydane u Twojej konkurencji.

Innym modelem jest rozliczenie na koniec danego okresu, po użytkowaniu karty podarunkowej. Takie rozwiązanie daje pewność co do tego, że klient będzie korzystał z opcji przygotowanych przez Ciebie. Jest ono stosowane między innymi w wypadku popularnych kart flotowych wydawanych przez sieci stacji paliw. Choć w tym przypadku pieniądze później znajdą się w Twojej firmie nieco później, karta podarunkowa staje się gwarantem skorzystania z Twoich usług.

Wdrożenie i obsługa kart podarunkowych

Jak widzisz gift cards dają wiele możliwości. Chcesz z nich skorzystać, jeszcze w tym roku przed okresem zakupu prezentów? Skontaktuj się z nami. Przygotujemy kompleksowe wdrożenie, zawierające zarówno aspekty techniczne, jak i przeszkolenie pracowników oraz przygotowanie do odpowiedniej komunikacji wprowadzenia kart.
 

  • Autor: Spartavity
  • Data wpisu: 13 września 2021

Gotowy na wdrożenie własnego
systemu lojalnościowego?

Skontaktuj się z nami

Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

Zamów darmową demonstrację produktu