Komunikacja programów lojalnościowych — poznaj skuteczne rozwiązania, które sprawdzą się w Twoim biznesie

Czas czytania: około 3 minuty

Komunikacja programów lojalnościowych — poznaj skuteczne rozwiązania, które sprawdzą się w Twoim biznesie

Komunikacja programów lojalnościowych to ważny element działania tych, które przynoszą najlepsze efekty. Udany mechanizm, potrzebuje wsparcia, które pozwoli klientom poznać jego możliwości. Dzięki temu cały program będzie mógł odnieść sukces. Czy wiesz, jakie rozwiązania są możliwe? Przeczytaj o dobrych praktykach, na przykładzie tych, stosowanych przez ekspertów Spartavity.

Krok pierwszy — zastanów się, o czym chcesz powiadomić odbiorców

Początkiem udanej komunikacji, jest dobre zaplanowanie jej treści. Zastanowienie, o czym możesz poinformować klienta. Zainspiruj się tym, co także lubisz czytać gdy sam korzystasz z produktów i usług różnych firm – nowe oferty, powiadomienia o korzystnych rabatach, specjalne wiadomości przygotowane dla wybranego uczestnika programu. To kilka pomysłów, które warto wypróbować. Zaplanuj także wiadomości, które ułatwią odbiorcy pracę z programem – być może masz ograniczony czas, do którego może wykorzystać punkty? Chcesz przypomnieć o benefitach, na jakie może je wymienić? A może właśnie teraz jest szansa, by powielić ich ilość, korzystając z oferty specjalnej? Zastanów się, jakie są wyjątkowe terminy i akcje, podczas których chcesz się skontaktować z klientami. 

Różne kanały komunikacji – poznaj możliwości dotarcia do uczestników programu

Wiedząc już, co chcesz przekazać, czas na poznanie kanałów dotarcia. Może to być e-mail – popularny, dający ciekawe możliwości jeśli chodzi o samą warstwę graficzną, a także pozwalający na personalizację. W niektórych wypadkach sprawdzą się także tradycyjne SMSy, trafiające bezpośrednio do Twoich klientów. Możesz jednak postawić na rozwiązanie stworzone specjalnie dla Twojego programu. 

Posiadasz aplikację mobilną dedykowaną dla prowadzonych przez Ciebie działań? To wygodne i proste w obsłudze rozwiązanie, ma także dodatkowy atut. Pozwala na generowanie wiadomości push – powiadomień, które można sprawdzić na dowolnym smartfonie. Ich dodatkowym atutem jest szybkie przekierowanie klienta do aplikacji, gdzie może podjąć aktywność, do której go zachęcasz. Dodatkowo powiadomienia mogą być nie tylko w formie wiadomości pojawiających się na głównym ekranie telefonu. Klient może je także zobaczyć już po zalogowaniu do aplikacji.


Jak jeszcze możesz komunikować program lojalnościowy? Informację o nim, warto zawrzeć też na paragonie. To tam, możesz przygotować krótki komunikat, który będzie dodatkową informacją dla klienta kupującego w Twoim sklepie czy korzystającego z usług oferowanych przez Twój biznes. 
Innym nietypowym rozwiązaniem, jest komunikacja przez inne aplikacje, dedykowane do przesyłania wiadomości. Przykładem może być wykorzystanie Vibera w niektórych wypadkach. 

Czy program lojalnościowy powinien być komunikowany tylko do klientów?

Jeśli myślisz o komunikacji programu, pewnie intuicyjnie stawiasz przede wszystkim na kierowanie wiadomości do klientów. Jednak równie ważne jest to, by na bieżąco z ważnymi nowościami i akcjami prowadzonymi w programie pozostawali sami pracownicy Twojego brandu – między innymi sprzedawcy. Rozwiązaniem, które sprawdza się w takich sytuacjach, są na przykład powiadomienia na ekranie kasjera. 

Nie zapominaj o planie i podstawach

Nawet najlepsza komunikacja nie pomoże, jednak jeśli program, który prowadzisz, będzie nieatrakcyjny dla klienta. Przygotuj odpowiedni mechanizm, zastanów się nad nagrodami, jakie możesz dawać jego uczestnikom. Przygotuj mechanizmy, które przyniosą im realną korzyść. Inspiracje i wyjaśnienia jak się do tego przygotować, znajdziesz w naszych artykułach. 
A jeśli planujesz wdrożenie w swojej firmie — skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy Cię przez cały proces — od momentu startu programu, aż po jego skuteczną komunikację.
 

  • Autor: Spartavity
  • Data wpisu: 20 września 2021

Gotowy na wdrożenie własnego
systemu lojalnościowego?

Skontaktuj się z nami

Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

Zamów darmową demonstrację produktu