Nowoczesna lojalność – czym jest i na jakich aspektach warto się skupić? Zobacz wskazówki, które możesz wdrożyć w swojej firmie

Czas czytania: około 3 minuty

Nowoczesna lojalność – czym jest i na jakich aspektach warto się skupić? Zobacz wskazówki, które możesz wdrożyć w swojej firmie

Jak zbudować nowoczesny program lojalnościowy? Temat solidnych podstaw niejednokrotnie poruszaliśmy w artykułach. Pisaliśmy o otwartości na potrzeby klienta, zaangażowaniu, tworzeniu relacji opartej na obustronnych korzyściach. Dziś jednak chcemy skupić się na temacie nowoczesnej lojalności. Zaprezentować rozwiązania, które będą odpowiedzią na potrzeby klienta oraz zmiany, jakie mają miejsce na rynku. Zobacz, jakie dwa narzędzia możesz wdrożyć, a także, na jakich aspektach warto się skoncentrować jeśli chcesz osiągnąć świetne wyniki.

Po pierwsze – czas na mobilność. Zobacz jak aplikacja może pomóc w prowadzeniu programu lojalnościowego

Jednym z ważnych nawyków klientów, który warto wziąć pod lupę, jest stosowanie przez nich aplikacji. Te rozwiązania służą do komunikacji, planowania, pracy, rozrywki. Umożliwiają szybkie zakupy, ułatwiają poruszanie się po mieście oraz załatwienie wielu innych, codziennych sprawunków. Ich dostępność, intuicyjność i ułatwienia, jakie ze sobą niosą, sprawiły, że stały się one naturalnym środowiskiem dla wielu Twoich klientów. Wiedząc zatem, że to właśnie z nich korzystają na co dzień, powinieneś wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom.

Aplikacja mobilna to ogromne ułatwienie już na etapie rejestracji i codziennego użytkowania programu. Dzięki niej nie ma konieczności uzupełniania tradycyjnego formularza. Znika także problem noszenia przy sobie karty, upoważniającej do korzystania z benefitów dla stałych klientów. To jednak nie są jej jedyne atuty. Ilość udogodnień może być o wiele większa i obejmować także historię transakcji, czy ułatwiać kontakt z marką.

To także szansa na dostarczenie informacji o ofercie dedykowanej pod indywidualne potrzeby klienta. Takie rozwiązanie zastosowaliśmy we wdrożeniu dedykowanym dla marki New Balance. Dzięki niemu odbiorcy używający aplikacji dostaną lepsze oferty i rabaty, w pełni dopasowane do ich potrzeb. Co więcej, wszystkie ważna dla nich dane, zostaną zgromadzone w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

Alternatywa dla nieudanych prezentów i możliwość gratyfikacji – karty podarunkowe

Kolejnym narzędziem, które jest odpowiedzią na indywidualne przyzwyczajenia i preferencje klienta, są karty podarunkowe. Ich wdrożenie jest szczególnie ważne w okresie Black Friday, czy na początku grudnia  – to doskonałe momenty nie tylko na zakupy, ale także na to, by zadbać o budowanie mocnych relacji z marką i zdobycie nowych klientów.

Będzie to możliwe, po raz kolejny dzięki odpowiedzi na aktualne preferencje odbiorców. Skuteczne narzędzie to w tym wypadku popularne karty podarunkowe. Są one doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących prezentu, który będzie w pełni trafiał w gust obdarowanego. Gif cards są także wybierane jako możliwość nagrodzenia pracowników. Dodatkowa zaleta? Możliwość zatrzymania gotówki w firmie, dzięki ich wykorzystaniu.

Wdrożenie kart to złożony projekt – jednak dbając odpowiednio o przygotowanie scenariusza, zabezpieczenie każdego z aspektów technicznych, prawnych, a także przeszkolenie pracowników, można mieć pewność, że zakończy się on sukcesem.

Jak widzisz, te dwa rozwiązania pozwolą Ci na budowanie relacji w nowoczesny sposób. Decydując się na ich wprowadzenie, skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Przeprowadzimy Cię krok po kroku, przez całe wdrożenie. Przygotujemy odpowiedni scenariusz i zaproponujemy rozwiązania, które sprawdzą się w Twojej marce. A także, damy możliwość ich ewentualnego rozwijania zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem.

  • Autor: Spartavity
  • Data wpisu: 18 października 2021

Gotowy na wdrożenie własnego
systemu lojalnościowego?

Skontaktuj się z nami

Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

Zamów darmową demonstrację produktu