Przygotuj się na lockdown - kilka rozwiązań, które pomogą Twojemu biznesowi w czasie zamknięcia

Czas czytania: około 4 minuty

Przygotuj się na lockdown - kilka rozwiązań, które pomogą Twojemu biznesowi w czasie zamknięcia

Jeszcze rok temu wielu myślało, że lockdown potrwa najwyżej kilka tygodni, maksymalnie miesięcy. Nie powtórzą się obostrzenia, a każda z branż wróci do dawnego trybu działania. Jak jednak pokazuje doświadczenie, tymczasowe zamknięcia stały się dla większości biznesów codziennością. Chcąc być skutecznym w 2021 roku, należy być przygotowanym na możliwe zaostrzenia rygorów. Sprawdź kilka pomysłów, które mogą pomóc Twojemu biznesowi w czasie ewentualnych ograniczeń. Zobacz jak program lojalnościowy, karty podarunkowe oraz inne rozwiązania mogą realnie wpłynąć na skuteczność Twoich działań. 

Nie bój się zmian i szukaj rozwiązań

Pisaliśmy o tym, jak ważna w biznesie jest elastyczność. Ta cecha przydatna także w czasie ewentualnych zamknięć i wprowadzania obostrzeń dla poszczególnych branż. Myśl kreatywnie, dywersyfikuj swoje działania. Zastanów się, co możesz zrobić inaczej. Jakie usługi jesteś w stanie oferować w czasie lockdownu? Jak dotrzesz do swoich klientów, w jaki sposób możesz sprzedawać swój produkt? Czy jesteś w stanie działać online? 

Odpowiedz sobie na pytania, nie bój się zastanowić nad zupełnie nowymi modelami. Czytaj i inspiruj się rozwiązaniami dostępnymi na rynku oraz wybieranymi przez inne marki. Nie obawiaj się także podejść niekonwencjonalnie, zapytać swoich klientów czego oczekują. Bacznie obserwuj jakie rozwiązania są przez nich chętnie wybierane. Wprowadzając każdą z innowacji, pamiętaj o analityce. Wytrwale śledź efekty swoich działań i na podstawie danych, planuj kolejne kroki.

Nie zapominaj o relacjach – wykorzystaj program lojalnościowy

W trakcie zamknięcia to właśnie dobre relacje z klientami mogą być ratunkiem dla Twojego biznesu. Stali bywalcy, wielbiciele marki to te osoby, które będą skłonne Cię wesprzeć i zawierzyć swoje pieniądze. Musisz im to tylko umożliwić. W jaki sposób?
Jeśli masz taką opcję, by nadal sprzedawać lub świadczyć usługi, wypróbuj nowe rozwiązania. Otwartość lojalnych klientów, dobra opinia o Twojej marce to świetny kapitał na start. Dzięki temu masz większy komfort wprowadzania innowacji.

Prowadząc program lojalnościowy, taki jak ten oferowany przez Spartavity, zyskujesz także dostęp do rozwiązań marketingowych. Komunikuj się z najwierniejszymi klientami. Zastanów się jak ich zachęcić do testowania oferowanych w trakcie lockdownu rozwiązań i wsparcia Twojego biznesu. Pamiętając o wiadomościach w okresie zamknięcia, nie zapomnij o komunikacji, gdy nastąpi odmrożenie. Ułatwi to Twojemu biznesowi powrót do normalności.

Gift card – pomysł na wsparcie, gdy inne metody nie są dostępne.

Co jednak jeśli nie możesz nic zaoferować w danym momencie? Rozwiązaniem są karty podarunkowe. Choć tradycyjnie są kojarzone ze Świętami, Walentynkami oraz innymi ważnymi datami w roku, lockdown to dobry moment, by sięgnąć po nie po raz kolejny. Gift card to rozwiązanie, które może uratować Twój biznes i mocno podreperować jego finanse w trudnym czasie.

O czym nie możesz zapomnieć? Bardzo ważny jest realny termin realizacji. Pamiętaj o nieprzewidywalności, a zarazem, szanuj prywatny czas klientów. Daj im możliwość wykorzystanie karty podarunkowej w dogodnym terminie. Przygotowując tę opcję, pamiętaj także o ryzyku kolejnych lockdownów lub przedłużenia trwających obostrzeń. Nikt nie chce inwestować w coś, czego być może nie będzie mógł wykorzystać.

Pozostań w kontakcie

Pandemia kiedyś się zakończy, a społeczeństwa będą mogły wrócić do normalnego trybu funkcjonowania. Ważne jednak, żeby Twoi klienci nadal pamiętali o biznesie, który prowadzisz. Komunikuj się z nimi, pamiętaj o pozytywnych doznaniach. Nawet świadcząc usługi online, przesyłając produkty, czy wydając je na wynos możesz zadbać o doświadczenia konsumenckie. Nie rezygnuj z marketingu – wykorzystuj możliwości, jakie daje Ci Twój program lojalnościowy, a także korzystaj także z innych ogólnodostępnych kanałów. Prowadzenie działań w Social Mediach, komunikacja na stronie to także ważne metody kontaktu z Twoimi klientami. A gdy przyjdzie czas otwarcia, nie zapomnij napisać w sprawie wykorzystania kart i ponownej wizyty w Twoim sklepie, czy skorzystania z Twoich usług.

Działanie w niepewnych czasach to prawdziwe wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy. Niestety jednak trzeba się z nim zmierzyć. Stosując się do wymienionych rad, z pewnością każde ewentualne zamknięcie okaże się nieco łatwiejsze do przetrwania. Jeśli jednak w Twojej firmie nie zostały wdrożone program lojalnościowy lub karty podarunkowe, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci działać, nawet w trudnym momencie. 

  • Autor: Spartavity
  • Data wpisu: 8 marca 2021

Gotowy na wdrożenie własnego
systemu lojalnościowego?

Skontaktuj się z nami

Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

Zamów darmową demonstrację produktu