Buduj relacje dzięki aplikacjom mobilnym. Poznaj rozwiązania, które sprawdzą się także w Twoim programie lojalnościowym

Czas czytania: około 4 minuty

Buduj relacje dzięki aplikacjom mobilnym. Poznaj rozwiązania, które sprawdzą się także w Twoim programie lojalnościowym

Szybkie w obsłudze, zawsze dostępne, w wielu wypadkach – stanowiące doskonałą alternatywę zarówno dla fizycznych kart, jak i rozwiązań e-commerce. Aplikacje to ułatwienie, które wybiera wielu konsumentów. Zarówno podczas robienia zakupów, jak i  korzystania z komunikatorów, ale też podczas używania programu lojalnościowego. Czy taka forma sprawdzi się także w Twoim biznesie? Na co warto zwrócić uwagę, pracując nad aplikacją dedykowaną do programu lojalnościowego Twojego brandu? Poznaj nasze porady oparte o zrealizowane wdrożenia.

Zacznij od perspektywy klienta – poznaj atuty posiadania aplikacji dedykowanej do obsługi programu lojalnościowego

Budując relację z klientem, pamiętaj, by ułatwić mu korzystanie z przyznanych rabatów. Aplikacja z pewnością w tym pomoże. W jaki sposób? Przede wszystkim, klient może mieć ją zawsze przy sobie, na własnym smartfonie. Jej używanie nie wymaga logowania na stronę, a sama funkcjonalność jest dostosowana do urządzenia mobilnego. Jeśli posiada intuicyjną nawigację, użytkownik może z łatwością zrealizować wszystkie transakcje, na których mu zależy. Aplikacja do programu lojalnościowego to także alternatywa dla karty. Bardziej ekologiczne rozwiązanie, o którym nie trzeba pamiętać, wybierając się na zakupy. 

Zadaniem aplikacji jest przede wszystkim umożliwienie skorzystania z benefitów związanych z przynależnością do programu lojalnościowego. Jakie są możliwe opcje? Jedną z nich jest generowanie kuponów rabatowych.  Zastosowaliśmy ją przy wdrożeniu w The Body Shop.  W przypadku tego mechanizmu klient zbiera punkty, które następnie może wymienić. Na kosmetyki, lub właśnie wspominane kupony.  
Opierając swój program na scenariuszu punktowym, można też zaproponować klientom wymianę uzbieranej puli na kupon rabatowy lub wartościowy – gotowy do wykorzystania podczas zakupów. Tutaj także wykorzystanie rozwiązania ułatwia aplikacja. Tego typu rozwiązanie zaproponowaliśmy dla klienta z branży FMCG - sieci Piotr i Paweł. 

Aplikacja nie tylko do programu lojalnościowego?

Choć oczywiście możliwość korzystania z rozwiązań dla lojalnych klientów to największy atut aplikacji, wdrażając to rozwiązanie w firmie, warto pomyśleć o wartościach dodanych.  Jest to przecież rozwiązanie technologiczne, które pozwala na przechowanie informacji, ale i łatwy kontakt z marką. 

Historia zakupów, stan przyznanych punktów wymiennych na zniżki – to rozwiązania, które znaleźć można między innymi we wdrożonym przez nas rozwiązaniu dla marki Bytom. Poza informacjami równie ważne są takie ułatwienia jak te, dające możliwość zwrotu i reklamacji. Zastosowaliśmy je także w aplikacji BRIJU – tu poszliśmy o krok dalej. Poza historią i szybką obsługą klienci mają opcję udzielenia szczegółowego feedbacku. A ten, jest dodatkowo punktowany w ramach działającego programu. 

Aplikacja mobilna - korzyści jakie może dać Twojej marce

Takie przykłady jak BRIJu pokazują, że elastyczność Sparta Loyalty pozwala na bardzo indywidualne wdrożenia i podejście. Jeśli brandowi zależy na pozyskaniu opinii klienta, o wile łatwiej jest to zrobić za pośrednictwem jednej, zintegrowanej platformy niż starać się zdobyć pojedyncze informacje z różnych źródeł.  Co więcej, klient ma większą motywację do zostawienia opinii, jeśli otrzyma za nią nagrodę. 

Aplikacja to także miejsce, które otwiera zupełnie nowe pole do dialogu z klientem. Jako narzędzie komunikacji sprawdzi się doskonale – zarówno aktywizując do udziału w programie lojalnościowym i zachęcając do korzystania ze zniżek, jak i umożliwiając dotarcie z najważniejszymi informacjami o ofercie i dostępnych usługach. Będziesz także dobrym kanałem do dialogu z najbardziej lojalną grupą docelową. 

Aplikacje coraz częściej staja się naturalnym rozwiązaniem wybieranym przez marki. Dlatego wdrażając program lojalnościowy, warto pomyśleć o nich już na starcie. Nie wiesz, na jakie funkcjonalności postawić? Jak powinno zostać zaprojektowane rozwiązanie, które sprawdzi się w Twojej branży? Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci na każdym etapie. 

  • Autor: Spartavity
  • Data wpisu: 24 maj 2021

Gotowy na wdrożenie własnego
systemu lojalnościowego?

Skontaktuj się z nami

Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe

Zamów darmową demonstrację produktu