Programy lojalnościowe budowane z myślą o zysku – jak je stworzyć?

Czas czytania: około 3 minuty

Programy lojalnościowe budowane z myślą o zysku – jak je stworzyć?

Budowa każdego programu lojalnościowego ma swój konkretny cel.  Wchodząc w relację z klientem, chcemy przecież, by korzystał z naszych usług lub kupował nasze produkty. Choć na tej więzi zyskują dwie strony, to właśnie wspomniany zysk jest celem nadrzędnym programu. Jak zatem przygotować taką ofertę, która w perspektywie go przyniesie? Przeczytaj kilka naszych porad.

Nie ma rozwiązań uniwersalnych - postaw na te, dedykowane dla Twojego biznesu

Zbierałeś kiedyś punkty, które mogłeś wymienić na nagrodę? Zbierałeś naklejki w kawiarni, by potem otrzymać kawę? A może pewnego dnia dostałeś kartę stałego klienta, której posiadanie niesie ze sobą benefity? Programy lojalnościowe działają w różnych biznesach i pewnie sam, jako klient, jesteś uczestnikiem kilku z nich. Tak jednak, jak naturalne dla Ciebie jest to, że w drogerii skanujesz kartę i korzystasz z rabatu, tak pewnie zdziwiłbyś się gdybyś po kilku transakcjach otrzymał katalog kosmetyków do wyboru. Dobrze skonstruowany mechanizm jest uszyty na miarę konkretnej firmy. I dlatego warto się nad nim zastanowić.

Takie rozważania rozpocznij od analizy sytuacji biznesowej. Przemyśl  w jakim miejscu aktualnie jesteś. A następnie, mając tę wiedzę, skup się na wizji długoterminowej. Jakie są cele Twojego programu na następne kilka lat? Tylko podchodząc do planu bardzo indywidualnie, jesteś w stanie je prawidłowo określić, a w kolejnym kroku - osiągnąć. Mając dokładny cel,  łatwiej będzie Ci analizować skuteczność działań.

Prognozuj, modeluj, badaj 

Jeśli zaczynasz budować swój własny program lojalnościowy, postaraj się przygotować dla niego prognozy na następne lata. Skup się na celach, które potem będą mogły zostać poddane realnej ocenie. Pamiętaj, że start prowadzenia programu to dla Ciebie także początek analiz. Musisz bacznie obserwować zachowanie swoich klientów. Określić mocne i słabe strony realizowanych działań. Zobaczyć jak zmieniają się z czasem. Tylko mając pełny pakiet informacji, jesteś w stanie skutecznie dążyć do osiągnięcia zysków.

Nawet najlepsza strategia potrzebuje jednak taktyki, a także po prostu – szczegółowego planu wdrożenia jej w życie. Pochyl się nad marketingiem i doprecyzuj model sprzedażowy. Skup się na detalach w komunikacji z grupą docelową Twoich działań. Krok po kroku masz szansę dążyć do realizacji swoich założeń. 

Nie bój się zmieniać i eksperymentować 

O tym jak ważna jest elastyczność w biznesie, piszemy w innym naszym tekście. Jednak także przy okazji treści, w której skupiamy się na zyskach, nie możemy nie wspomnieć o wadze korekt i innowacji. 

Twoja firma nie działa w próżni. Każdego dnia na jego funkcjonowanie wpływa ogrom czynników. Realizacja założeń wymaga ich śledzenia, a także reagowania. Budowanie programu lojalnościowego przynoszącego zysk to nie jest projekt, który jesteś w stanie zakończyć. To proces, który wymaga zmian rozłożonych w czasie. 

Skorzystaj z pomocy specjalistów i osiągaj rezultaty

Jak widzisz, budowa programu, który w perspektywie przynosi zyski, to niełatwe wyzwanie. Na dobry początek masz pakiet własnych umiejętności i wiedzy. Tej o biznesie, który prowadzisz. Klientach, którzy z niego korzystają. Czegoś Ci jednak brakuje. Zdolności budowania relacji i lat doświadczenia w tej materii. Zapewni Ci je wsparcie fachowców Spartavity. 

Sparta Consulting, to usługa dedykowana osobom takim jak Ty. Umożliwiająca korzystanie z pomocy na różnych etapach tworzenia programu lojalnościowego. Dzięki stałemu kontaktowi zyskujesz także pewność, że ewentualne poprawki nanoszone są na bieżąco. Łącząc siły, budujesz program lojalnościowy, który przynosi realny zysk. 

  • Autor: Spartavity
  • Data wpisu: 1 luty 2021

Gotowy na wdrożenie własnego
systemu lojalnościowego?

Skontaktuj się z nami

Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe